Kuidas hooldada ja õlitada aknaid?
Selleks, et hoida ära tõmbetuule tekkimine ning hoida aknad töökorras, on oluline neid 1-2 korda aastas hooldada. Aknatihendite määrimiseks sobib silikoonõli baasil valmistatud määre, mis muudab tihendid pehmeks ja elastseks, kaitstes neid pragunemise eest. Akende sujuvaks liikumiseks soovitame ka sulusmehhanismi ja kinnitusvastased selleks ettenähtud vahendiga 1-2 korda aastas õlitada.
Kuidas tagada põranda pikk eluiga?
Põrandate pesemine on üks osa tavapäraste koduste toimetuste hulgas. Kolides aga uude koju, on oluline meeles pidada, kuidas seda teha nii, et see pinda ei kahjustaks. Selleks soovitame kasutada korralikult välja väänatud pesulappi ja vältida tugevaid pesuaineid. Hea indikaator niiskest pesulapist on see, kui pärast pesu kaovad veejäljed pinnalt 1 minuti jooksul. Lisaks puhastamisele, saab põrandaid kaitsta ka kriimude ja väiksemate kahjude eest, kasutades vildist pehmendusi, mida on võimalik mööblijalgade külge kinnitada.
Kuidas kodu välisust hooldada?
Oma kodu välisust soovitame hooldada 1-2 korda aastas, üleminekul sügis-talvisele ning kevad-suvisele perioodile. Hooldamise juurde kuulub tihendite määrimine, luku ning -hingede õlitamine. Siinkohal on oluline kasutada selleks ettenähtud vahendeid. Näiteks kui ukseluku õlitamisel kasutada ebasõbivat õli, võib see lukusüdamiku ära rikkuda. Kui aja möödudes hakkab uks vastu lävepakku käima, vajab see reguleerimist — selleks aga soovitame appi kutsuda vastava spetsialisti.
Kuidas reguleerida tubade temperatuuri?
Uutes kodudes on iga toa ning ka vannitoa jaoks oma termostaat, millega konkreetse ruumi temperatuuri saab reguleerida. Eluruumide standardile vastav õhutemperatuur on 21 kraadi ning olenevalt paigaldatud termostaadi tüübist, soovitame seda hoida keskosal või number 3 peal. Küll aga saab iga koduomanik vastavalt enda tunnetusele sobiva temperatuuri leida. Hea on meeles pidada, et termostaadil temperatuuri muutes, võtab tuntav õhu soojenemine või jahenemine aega.
Kuidas puhastada köögikubu?
Pliidi kohal asuval õhupuhastil on oluline roll — koguda söögitegemise ajal rasvaosakesi ning toast ära viia toidu valmistamise lõhnad. Selleks, et köögikubu saaks sujuvalt töötada, on oluline selle filtrit regulaarselt puhastada. Filtrit saab näiteks ise soojema vee ja rasva eemaldamise vahendiga pesta või panna selle õrnema pesuprogrammiga nõudepesumasinasse.
Kuidas testida suitsuanduri töökorda?
Uutesse kodudesse on paigaldatud ka suitsuandur, mille töökorda on kasulik aeg-ajalt kontrollida. Testimiseks on andurite peal väike nupp, mida tuleks mõned sekundid all hoida. Kui andur on töökorras, hakkab häiresignaal tööle. Kui aga signaal ei toimi, tasub välja vahetada patarei. Kui ka patareide vahetuse järel test endiselt ei toimi, on vajalik olemasolev suitsuandur uue vastu välja vahetada.
Kuidas hooldada ja puhastada vannitoa trappi?
Kodu tervisliku sisekliima ning hea hügieeni hoidmiseks on lisaks vannitoa üldisele korrastamisele oluline ka trapi puhastamine, mida on soovituslik teha iganädalaselt. Selleks tuleb esialgu põrandatrapi kaas ja siis vesilukk üles tõsta. Kõik lahtised osad saab puhastada vee ja nõrgematoimelise pesuvahendiga. Seejärel saab aga kõik eemaldatud osad tagasi oma kohale asetada.
Kuidas toimida kaitselüliti väljalülitumise korral?
Sinu uues kodus asub elektrikaitsmete kapp esiku seinal. Kaitselülitite eesmärk on elektrisüsteemi lühise või ülekoormuse eest kaitsta. Kui juhtub, et tarbimise asukohas, näiteks köögis, tekib ülekoormus, lülitub selles alas kaitsekork automaatselt välja. Selleks, et elekter konkreetses asukohas uuesti sisse lülitada, peab väljalülitunud korgi uuesti sisse lülitama. Kui aga kaitselüliti pidevalt välja lülitub, soovitame kohale kutsuda elektriku, kes aitab olukorrale lahenduse leida.