Veebilehe vaatamiseks proovi teist veebilehitsejat.

Muuda väike rõdu ahvatlevaks paigaks nende nippide abil

Ka pisike rõdu annab korterile palju juurde, kui see on hubaselt sisustatud. Õuetuba saame nautida vaid osa aastast ja just see muudabki rõdu eriliseks paigaks. Isegi kui sinu käsutuses on vaid 2-3 ruutmeetrit rõdupinda, tasub selle sisustamisele eraldi tähelepanu pöörata. Bonava sisearhitekt Grete Laan annab nõu, kuidas luua oma väiksest rõdust mõnus oaas, ükskõik, kas sind ahvatleb värskes õhus kohvijoomine, lugemine või päikese käes peesitamine.

1. Betoonpõrand kata laudise või terrassiplaatidega

Puit ja selle imitatsioon on jala all mõnus ning muudab õues asuva pinna justkui toa laienduseks. Rõdule põrandalaudade paigaldamine nõuab meistrimehe abi, seevastu plaatide sättimisega saab igaüks hakkama.

Kui valid immutatud laudise ja puitplastist komposiitmaterjali vahel, tasuks eelistada viimast. Tavaline immutatud laudis vajab pea iga suvi õlitamist, et põrand ilmastikule vastu peaks ja hea välja näeks. Komposiidiga seda muret pole. Samuti jääb välimus kenam, sest see kinnitatakse klambrite, mitte kruvidega.

2. Loo taimedega privaatsust

Lihtne lille- või ürdiaed muudab rõdu märgatavalt hubasemaks. Kui kardad mesilasi ja herilasi, vali õiesülemite asemel ürdid või lihtsalt rohelised ilma õiteta taimed. Efektselt mõjuvad näiteks vilt-ristirohi, kard-hõbepael ja erinevad kõrrelised. Võid segada mulla hulka kastmisgeeli, mis hoiab vett kauem lillepotis ja vähendab kastmise sagedust kuni neli korda.

Privaatsuse tekitamiseks loovad lilled õdusama mulje kui pilliroomati kasutamine. Kirkast klaasist rõdu puhul kaalu selle alumise osa katmist piimja kilega. Tulemus jääb õhuline ja samas privaatne.

Selleks, et lilled põrandapinda ei võtaks, on kõige mõistlikum need paigutada rõdu äärele või piirde külge. Maitsetaimepotid võib kinnitada ka dekoratiivselt seinale.

3. Kasuta vaipa

Vaip lisab rõdule hubasust ja mugavust, võimaldades mõnusalt ka põrandale istuda.

Kasuta kindlasti spetsiaalselt välitingimustesse mõeldud vaipu. Need saab kergesti puhtaks raputada ja võib nii vihma kui ka päikesega välja jätta.

4. Vali kerge ja vastupidav mööbel

Mööblit valides eelista pigem metallist ja õhulist laua ning toolide komplekti. Pehmenduseks kasuta erinevaid tekstiile ja patju. Puitmööbel ei kipu meie kliimas vastu pidama, lisaks on üsna tülikas seda sageli lahti ja kokku lapata.

Kui rõdule vähegi mahub, võid selle ühte otsa planeerida panipaigaga istumispingi. Sinna saab mugavalt kõik tekstiilid vihma eest peitu panna.

5. Kasuta sisustuselemente nutikalt

Pisikese rõdu puhul võid laua kinnitada piirde külge või seinale. Kasuta lisaks lauale ja toolile väikest riputatavat või kergesti liigutatavat mööblit.

Istumiseks sobiv rippkiik lisab rõdule muretut lõunamaist hõngu. Kui soetad istumiseks tumbasid, vali sellised, mis on ilmastikukindlad ning mida on kerge ladustada.

6. Õhtul süüta laternad

Augustis, kui õhtud on veel soojad, aga juba pimedad, lisa rõdule hubasust erinevate valguskettide või laternatega.

Eelista pigem sooja valgust, jättes vilkuvad ja värvilised tuled jõule ning tubast kuuske ootama. Kui kasutad päris küünlaid, ole hoolikas ning vali neile tasane pind ja sobiv alus või ümbris.

7. Hoia rõdu kutsuvalt korras

Lõpetuseks – ära kuhja rõdule tarbetut kraami – hooajaliste asjade koht on panipaigas.

Kujunda oma rõdust mõnusalt hubane ja privaatne nurgake, kus soojadel suveõhtutel aega veeta. Selle kavandamiseks kulutatud aeg ja investeering tasub hea emotsiooni näol kiiresti ära.

Fotod: Pexels.com, overstock.com, craftifair.com, onekingslane.com, tikkurila.ee, Ikea.com, garpa.com, liiv.blog.