Aiandus- ja ehituspoodides on rõduhaljastuseks suur valik erineva suurusega ilmastikukindlaid potte-nõusid. Enamasti kasutatakse rõdul kergeid plastist potte, mis kestavad pikalt, kuid taimede istutamiseks sobivad ka immutatud puidust, savist- või betoonist potid.
Viimaseid võib pidada vastupidavuselt igavesteks, sest need ei purune ega hävine. Samas on betoonpotid väga rasked ja see teeb nende kasutamise rõdul keeruliseks – neid on raske kõrgematele korrustele transportida ning nende kaal võib osutuda rõdukonstruktsioonidele koormavaks. Betoonanumad võiks jääda suurtele avatud terrassidele, sest ühekuupmeetrise betoonpoti kaal võib koos mulla ja taimedega ulatuda 300-400 kiloni. Suurema istutusnõu põhja pindala on samuti suurem ja see võimaldab koormusel ühtlasemalt jaotuda.
Rõdukastid ja muud istutusnõud täidetakse mullaga rõdul, seejärel istutatakse nendesse taimed ning kastetakse. Eelnevalt valmis istutatud kastid on üsna rasked ja seetõttu nende toomine tülikas. Rõdul mullatööde tegemisel tekib aga paratamatult mustust ja pori.
Vajalikku mullakogust saab arvestada poti mahutavuse järgi, s.o vastavalt ruumalale (pikkus x laius x sügavus). Tasub tähele panna, et mullakotil näidatud liitrid väljendavad pakendi mahtu pakendamise hetkel. Vajumise ja kuivamise tõttu on tegelikult pakendis 30-50% vähem mulda, mistõttu tuleb arvestada umbes 1,5 korda suurema kogusega. Kõige sobivam muld nõutaimede istutamiseks on kotis müüdav aiamuld, sest see on vaba haigustest, kahjuritest ja umbrohtudest ning üldjuhul ka kerge tõsta. Kotis olev muld on väetatud, kuid sellest väetisest jagub taimedele vaid esimeseks kasvukuuks. Kui istutatakse lopsakaid pidevalt õitsvaid taimi, siis tuleb ka väetist juurde anda. Kõige lihtsam viis on seda teha mõne pikatoimelise väetisega, mida peab panema vaid korra hooaja kohta.